Võilillemesi
Foto: Ragne Värk

SUVEHOIDIS | Kelmikas võilillemesi

Ragne Värk, 05.06.2024

Viimane aeg on koduaias väikene tiir ja üks võilillekorje teha – aiapidajale tüütuna näivad taimed on tegelikult väga kasulik tooraine maitsva mee valmistamiseks.

Valmistamise aeg
2 tundi + maitsestumiseks 1–2 päeva
Kogus
2 portsjonit
  1. 1 l võilille kollaseid õisi (kogus kergelt kokku surutuna)
  2. 1 l vett
  3. 1 kg suhkrut
  4. 0,5 sidrunist pressitud mahla
  5. 1 sidruni riivitud koor
  1. Tõsta võililleõied potti. Kuumuta vesi keema ja vala koheselt võililledele. Kata pott kaanega ja lase jahedas 1–2 päeva seista.

  2. Pärast seda kurna vedelik teise potti, pigista sõela abil õied korralikult kuivaks. Nõrutatud võilillevedelikule lisa suhkur, sidrunimahl ja -koor ning kuumuta madalal kuumusel aeg-ajalt segades, kuni suhkur on sulanud. Seejärel lase segul keskmisel või madalamal kuumusel ilma segamiseta podiseda paksenemiseni (see võtab pisut aega). Vala valminud mesi purkidesse ning lase jahtuda.

Kaua säilib: Võilillemesi on magus. Kuna suhkrut kulub maiustamiseks palju, säilib see toatemperatuuril hoides vähemalt pool aastat.
Kasutamine: Kasuta seda nagu tavalist mett. Lisa pannkookidele, saiale, vahvlitele või koogi vahele ühe komponendina. Soolaste roogade, näiteks kastmete ja salatite rikastamiseks võilillemesi pigem ei sobi, kuid eks see ole ka maitse asi.
Soovitus: Korja kindlasti hästi lahtiseid võililleõisi, kõige parem on seda teha päikeselise päevaga.
Kui meesegule tekib valmimisel peale mahl, riisu see kindlasti ära.