Foto: Jaan Heinmaa

MAITSETE ADVENDIKALENDER 5 | Sametine juurikasupp

Tiina Lebane, 05.12.2022
Kolm juurikat – kaalikas, pastinaak ja juurseller - on imeline kooslus püreesupi jaoks. Kaalikas annab supile õrnkollase värvuse, pastinaak lisab kohevust ja juurseller talle omast veidi kirbet maitset ja aroomi. Lahjema versiooni saad, kui kasutad toidukoore asemel piima. Maitse peale mõeldes võiks supile siiski ka koort lisada. Kui soovid, serveeri suppi õhulise piimavahumütsiga.
Kogus: viiele
Valmistusaeg: 40-60 min
Koostisosad
1 tk Sibul
800 g Kaalikas
400 g Pastinaak
200 g Juurseller
20 g Või
4 dl Keev vesi
1.5 tl Sool
3 dl Piim
4 dl Toidukoor 20%
Must pipar
Valmistamine
1. Koori sibul ja haki peeneks. Koori juurviljad ja lõika väikesteks tükkideks. Sulata või poti põhjas ja kuumuta sibulat minuti jagu, lisa juurviljatükid ja kuumuta veel 3-4 minutit. Vala peale keeva vett ja lisa sool, kata pott kaanega ja keskmisel kuumusel hauta juurviljad pehmeks. Selleks kulub umbes 15 minutit.
2. Püreesta pehmed juurviljad saumikseriga. Lisa osade kaupa potti piim ja koor, segades vahepeal hoolikalt. Tõsta pott tagasi pliidile ja kuumuta supp keemiseni. Maitse ja lisa vajaduse korral soola. Keeruta pipraveskist veidi musta pipart peale.
3. Piima vahustamiseks kuumuta väikeses potis umbes 2 dl piima ja vahusta vispliga tugevalt kloppides. Jaga supp portsjoniteks ja tõsta piimavahumüts peale. Kõrvale sobib hea rukkileib ja juuretisesai.